Film a TV

Všechno to začalo filmem OZNAMUJE SE LÁSKÁM VAŠIM s Lukášem Vaculíkem v hlavní roli.  Setkání s panem režisérem Karlem Kachyňou byl asi nejdůležitější a taky naprosto fatální okamžik v mém životě. Během natáčení jsem si uvědomila, že herectví je přesně to, co bych chtěla v životě dělat. Děkuji osudu!

Hned po natáčení jsem ještě stihla na Slovensku natočit film Zlatňanka s Jiřím Bartoškou a při jeho dokončování jsem byla představena panu režisérovi Juraji Jakubiskovi. Ten v té době už točil
s Bolkem Polívkou a Ondřejem Pavelkou film SEDÍM NA KONÁRI A JE MI DOBRE a hledal hlavní ženskou postavu Ester. Našel! A bylo to jedno z nejhezčích natáčení v mém životě, ale hlavně vznikl nádherný film, na který se nedá jen tak zapomenout. Další krásný dárek!

Pak už to šlo jedno za druhým. Natáčení televizních inscenací, seriálů a také skvělých filmů. Docela velkým milníkem byly ŽILETKY režiséra Zdeňka Tyce a setkání s Filipem Topolem. Ten už, bohužel, hraje na piano a kouká na bijáky někde tam nahoře. Veliká škoda…

Nastupuje období, spolupráce s panem režisérem Dušanem Kleinem. Do dneška jsme spolu natočili pět filmů a pro mne je to pan režisér s velkým R a také s velkým srdcem. Krásná práce byla na filmu KONTO SEPARATO s Václavem Postráneckým, kde jsem si střihla krásnou roli extra potvory. Ty se hrají vždycky úplně nejlíp!
Nezapomenu ani na ANDĚLSKÉ OČI s Pavlem Zedníčkem, Viktorem Preissem, Josefem Abrhámem a taky Pavlem Křížem. S tím jsme se později potkali pracovně ještě několikrát.
A samozřejmě BÁSNÍCI. Už jsem hrála ve třech dílech, tak se třeba ještě dočkáme dalšího.

V televizi mne potkala také spousta krásných rolí, které jsem měla moc ráda. Třeba v seriálech ZDIVOČELÁ ZEMĚ, ULICE, CESTY DOMŮ, REPORTÉRKA nebo tv filmech BANKROTÁŘI, POSLEDNÍ CYKLISTA, DOMINA atd.
Asi nejtěžší role mne čekala v tv filmu BOŽÍ DUHA pana režiséra Jiřího Svobody. Pro mne osobně to byla velká zkouška, ve které jsem, doufám, obstála.

A jsem také moc ráda, že jsem mohla pracovat i na mnoha zahraničních projektech a potkat opravdu velké herce světové kinematografie (G. Dépardieu, D. Sutherland, L.Zingaretti, P. Noiret aj.)
Pojďte na malou procházku mou filmografií